Homeopatie

Je jednou z léčebných metod alternativní medicíny. Je velmi jemná a šetrná. Je často chápaná jako jednoduchá léčba bylinkami, které nemají na rozdíl od alopatických léků žádné vedlejší účinky. To je však jen malinká kapka v moři možností, které nám klasická homeopatie nabízí.

Homeopatie vychází z toho, že zdraví je soulad mezi duší, myslí a tělem. Pokud je toto propojení narušeno, vzniká nemoc. A ta se buď projeví v mysli formou deprese nebo v těle v podobě bolesti. Klasická medicína bojuje proti příznakům nemoci tím, že je utlumí, potlačí. Tím však dochází k prohlubování nesouladu těchto tří aspektů člověka (duše, mysl, tělo). Homeopatie působí opačně. Tzn. že homeopatický lék vytahuje potlačené příznaky nemoci na povrch a zpracovává je tak, aby už tělo nemuselo být nemocné.

Pomocí homeopatie léčím akutní stavy, tzn. chřipky, angíny, kašel, různé záněty…, bolesti zubů, prořezávání zubů u dětí, ale hlavně chronické nemoci - problémy se štítnou žlázou, kloubní potíže, migrény, gynekologické problémy, ekzémy, neplodnost, alergie, různé druhy závislostí (drogy, alkohol - ve zvladatelných stádiích, anorexie, bulimie). Také různé poruchy chování (hyperaktivita, přílišná agresivita, touha ovládat druhé…) lze úspěšně léčit.

Díky homeopatii je možné vyřešit mnoho problémů ve vztazích, ať už v rodině - s partnery, rodiči, dětmi nebo na pracovišti (šéf, kolegové, podřízení). Dokonce se po homeopatické léčbě upravil klientovi problémový vztah ke svému psovi.